Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

Skrócony Poradnik Przedsiębiorcy

 

Janów Lubelski - Leśny Skarbiec

 

Instytucje w Unii Europejskiej

 

 

Dodano: 16 stycznia 2008 r.

 

ZAPRASZAMY DO "STOKROTKI"

 

Janowskie Stowarzyszenie Niesienia Pomocy „ Humanus” podejmuje szereg działań z zakresu pomocy społecznej na terenie gminy Janów Lubelski i aktywnie włącza się w działania mające na celu pomoc najuboższym mieszkańcom gminy. Celem Stowarzyszenia jest zaspokajanie podstawowych potrzeb życiowych osobom wymagającym wsparcia oraz promocja działań profilaktycznych w środowisku dzieci i młodzieży.

Dzięki partnerstwu Stowarzyszenia z Gminą Janów Lubelski, Ośrodkiem Pomocy Społecznej i Klubem Integracji Społecznej została doposażona Świetlica Środowiskowa „Stokrotka”. Na działalność Świetlicy Stowarzyszenie „Humanus” otrzymało dotację z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w wys. 10.000 tys. zł.

Świetlica swoją ofertę kieruje do dzieci pochodzących z najuboższych rodzin z terenu gminy. Są to głównie dzieci mające problemy w nauce i nie radzące sobie w trudnych sytuacjach życiowych. Dzieci w Świetlicy mają możliwość odrabiania lekcji, ale także uczestniczą w zajęciach socjoterapeutycznych. W Świetlicy prowadzone są również zajęcia mające na celu rozwój zainteresowań oraz różnorodne zajęcia sportowe i zabawy. Dzieci korzystające ze Świetlicy objęte są także pomocą w formie dożywiania. W zajęciach Świetlicy uczestniczy 15 dzieci.

Dzięki otrzymanej dotacji z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej została wzbogacona oferta Świetlicy Środowiskowej „ Stokrotka”. Stowarzyszenie zakupiło przenośny komputer, który cieszy się dużą popularnością wśród dzieci oraz materiały, które pomagają urozmaicić ofertę Świetlicy. Zakupiono min. materiały biurowe, gry towarzyskie oraz gry i zabawy edukacyjne dla dzieci na płytach CD. Dzieci bardzo chętnie sięgają do tego typu gier.

Największą atrakcją dla dzieci był wyjazd na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Wycieczka zorganizowana była 14 grudnia 2007r. Na wycieczkę pojechały dzieci wspólnie ze swoimi rodzicami. Rodzice tych dzieci są uczestnikami Klubu Integracji Społecznej funkcjonującego przy Ośrodku Pomocy Społecznej.

Stowarzyszenie zadbało o różne atrakcje w czasie wycieczki. Pierwszą z nich było śniadanie w atrakcyjnym miejscu na trasie Lublin – Warszawa. Uczestnicy spożywali posiłek w karczmie BIDA. Dla naszych dzieci i ich rodziców było to duże przeżycie. Wiele spośród nich było pierwszy raz w życiu w tego typu restauracji i nigdy może się to już nie powtórzyć. Ogromnym przeżyciem było zwiedzanie samej Warszawy. Dzieci na wycieczce zwiedzały: Stare Miasto, Łazienki, Port Lotniczy oraz oglądały film w kinie trójwymiarowym AIMAX.

Jednak najważniejszym wydarzeniem była wizyta w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. Dzieci w Ministerstwie spotkały się z Panią Krystyną Wyrwicką w Departamencie Pomocy i Integracji Społecznej oraz Panią Jolantą Fedak Ministrem Pracy i Polityki Społecznej. Pani Minister obdarowała dzieci upominkami. Dzieci i ich rodzice są zauroczeni wizytą u Pani Minister i zachwyceni pobytem w stolicy. Dla wielu dzieci już od dłuższego czasu marzeniem był wyjazd na wycieczkę, a szczególnie do Warszawy, ponieważ to nasza stolica. Wiele rodzin nie stać na pokrycie kosztu wycieczek szkolnych i najczęściej bywa tak, że dzieci nie jeżdżą na nie.

Świetlica Środowiskowa „Stokrotka” stanowi uzupełnienie działań podejmowanych na terenie Gminy Janów Lubelski w zakresie promowania polityki społecznej. Działania profilaktyczne kierowane do dzieci powinny być prowadzone od jak najmłodszych lat i w jak największym zakresie. A takie właśnie działania podejmuje Janowskie Stowarzyszenie Niesienia Pomocy „ Humanus”.

Serdecznie zapraszamy chętne dzieci do uczestnictwa w zajęciach Świetlicy środowiskowej. Świetlica mieści się w budynku Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Boh. Porytowego Wzg. 23 i czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 – 18:00.

 

Dodano: 16 stycznia 2008 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona Ośrodka Sportu i Rekreacji "Zalew"

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(c) COPYRIGHT 2006 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI