Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

Skrócony Poradnik Przedsiębiorcy

 

Janów Lubelski - Leśny Skarbiec

 

Instytucje w Unii Europejskiej

 

 

Dodano: 31 grudnia 2007 r.

 

ZMIANY ZASAD FUNKCJONOWANIA POGOTOWIA RATUNKOWEGO

 

Pacjenci wzywający pogotowie ratunkowe po 1-wszym styczniu 2008 mogą się czuć zaskoczeni. Janowska stacja pogotowia ratunkowego dostosowuje się do zmienionej ustawy o ratownictwie medycznym i nowej umowy z NFZ zmieniając formę świadczonych usług.

Już wkrótce ofiarom wypadków komunikacyjnych, urazów, pacjentom z gwałtownym pogorszeniem stanu zdrowia pomagać będą dwa zespoły wyjazdowe ratownictwa medycznego: „specjalistyczny” – z lekarzem, 2-ma pielęgniarzami lub ratownikami i kierowcą lub „podstawowy” z dwoma ratownikami medycznymi. Zespół podstawowy zastąpi dawną karetkę wypadkową i różnić się będzie od niej tym, że nie będzie zatrudniać lekarzy. Konsekwencją tego rozwiązania jest konieczność odpowiedniej selekcji wezwań gdyż, z przyczyn oczywistych ratownik nie będzie mógł wypisać recept czy podjąć leczenia ambulatoryjnego pacjenta.

Częściowo niedogodność powyższą rekompensować może nowa usługa, której organizacji podjął się SPZZOZ- wyjazdowa nocna i świąteczna pomoc lekarska. Osoby, które w godzinach nocnych czy w święta będą musiały skorzystać z pomocy lekarza a ich stan nie wymaga natychmiastowej pomocy ratownictwa medycznego będą mogły wezwać lekarza, który na miejscu zdarzenia zostanie dowieziony przez zatrudnionego kierowcę. Należy podkreślić jednak fakt, że ten zespół kierowcy i lekarza nie będzie zajmował się transportem chorego do szpitala, a więc jest zarezerwowany do obsługi przypadków, które nie stanowią zagrożenia dla życia pacjenta. Informujemy o powyższych zmianach, aby uniknąć nieporozumień, jakie mogą wyniknąć z realizacji nowej ustawy.

Podkreślić i przypomnieć należy, że ogromna większość przypadków zachorowań powinna być załatwiana przez lekarzy rodzinnych. Stosowane obecnie próby wykorzystania systemu tj nieuzasadnione wezwanie karetki pogotowia w 2007 roku z pewnością ulegnie drastycznemu ograniczeniu.

Ordynator Oddziału Ratunkowego

Lek. med. Z. Sałdan

 


Dodano: 31 grudnia 2007 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona Ośrodka Sportu i Rekreacji "Zalew"

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(C) COPYRIGHT 2006 - 2008 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI