Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

Skrócony Poradnik Przedsiębiorcy

 

Janów Lubelski - Leśny Skarbiec

 

Instytucje w Unii Europejskiej

 

 

Dodano: 14 grudnia 2007 r.

 

"NIECH JEDNOCZĄ NAS ŚWIĘTA"

 

Grudzień to miesiąc wyjątkowych w swej krasie, chociażby ze względu na śnieg, choinkę, prezenty od świętego Mikołaja, ale w szczególności to miesiąc Narodzenia Pana Jezusa – „ Słowo, które stało się Ciałem”. Chociaż narodził się nie w pałacu, ale w ubogiej stajence, to przede wszystkim rodzi się w każdym z nas. Łatwiej jest nam w tych dniach zrozumieć potrzeby innych ludzi i dlatego chętnie włączamy się w różne akcje charytatywne na rzecz potrzebujących.

Dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Janowie Lubelskim pod kierunkiem katechetów wzięły udział w konkursie na „ tradycyjną szopkę”. Technika prac była dowolna, a materiały ogólnie dostępne (drewno, papier, styropian).

W ciągu pierwszych dni grudnia galeria szopek coraz bardziej rozrastała się, o coraz to piękniejsze egzemplarze. A one zachwycały swoją pomysłowością, sposobem wykonania oraz ogólnym urokiem. Po wystawieniu ok. 100 szopek na łączniku szkolnym komisja konkursowa pod przewodnictwem pani Stefanii Wójcik i nauczycieli uczących w szkole podstawowej wyłoniła najlepsze prace, pierwsze miejsce zajęli egzekwo:

- Bartłomiej Dolecki kl. IV d

- Mateusz Pituch kl. V g

- Słupczyńska Aleksandra kl. V e

 

W kolejnych dniach odbyła się sprzedaż szopek, a uzyskane pieniądze zostaną przekazane na dofinansowanie do wycieczek szkolnych dla uczniów zdolnych z rodzin wielodzietnych i niezamożnych. I otóż przekonaliśmy się kolejny raz, że nasze dzieci i ich rodzice są kochane, pracowite i żywo reagują na potrzeby innych, wystarczy poddać im pomysł. Mamy nadzieję, że ich dobro powróci do nich.

Tekst: Jadwiga Tyra

Foto: Łukasz Spryszak


Dodano: 14 grudnia 2007 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona Ośrodka Sportu i Rekreacji "Zalew"

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(C) COPYRIGHT 2007 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI