Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

Skrócony Poradnik Przedsiębiorcy

 

Janów Lubelski - Leśny Skarbiec

 

Instytucje w Unii Europejskiej

 

 

Dodano: 14 listopada 2007 r.

 

DOCZEKAŁA SIĘ "GAZETA JANOWSKA"...

„Gazeta Janowska” doczekała się naukowego opracowania. Dokonał tego nasz rodak Krzysztof Jednac, studiujący na Wydziale Humanistycznym Instytut Filologii Polskiej Dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Temat pracy to „Gazeta Janowska po roku 1999”. Przypomnijmy, że Krzysztof przez kilka lat współtworzył gazetę. W zakończeniu swojej pracy tak pisze:

„...Pośród różnych rodzajów wydawnictw prasowych szczególną pozycję zajmuje prasa lokalna. Na rynku prasowym wypełnia funkcję inną niż gazety regionalne i ogólnokrajowe. Ma ona za zadanie przede wszystkim informować mieszkańców danego środowiska o aktualnych wydarzeniach, sprawach i problemach tego środowiska. Podobną rolę ma również „Gazeta Janowska”. Powstała ona w 1999 roku i swoim zasięgiem obejmuje teren administracyjnie należący do powiatu Janów Lubelski, w województwie lubelskim.

W pierwszej części pracy ukazane zostały podstawy funkcjonowania „Gazety Janowskiej”. Przede wszystkim w sposób pionierski ukazuje historię pisma, następnie jego strukturę organizacyjną. Omówione zostały również zagadnienia techniczne związane z przygotowaniem, składem, drukowaniem i kolportowaniem gazety.

Druga część pracy została poświęcona merytorycznej zawartości „Gazety Janowskiej”. Materiały publikowane na łamach pisma zostały podzielone na trzy grupy: artykuły o tematyce politycznej, publikacje ekonomiczne oraz materiały na temat edukacji, kultury i sportu.

Ostatnia część pracy to przedstawienie gatunków prasowych stosowanych w „Gazecie Janowskiej”. Udało się wyodrębnić przykłady reportażu, wywiadu, felietonu i innych form prasowych.

Wydaje się, że niektóre zagadnienia omawiane w pracy, ze względu na jej charakter i rozmiar nie mogły zostać opracowane...”

Za zgodą autora publikujemy opracowanie w formacie PDF. Po kliknięciu na link poniżej dokument otworzy się w nowym oknie. Wielkość pliku - 476 KB. Możemy też zapisać plik na komputerze przed jego otwarciem poprzez kliknięcie na link prawym przyciskiem myszy i po wybraniu "Zapisz element docelowy jako" ("save target as"), wskazujemy nazwę katalogu w którym chcemy zapisać plik i zatwierdzamy "Zapisz" lub klawisz Enter.

Wcześniej jednak koniecznie zapoznaj się z oświadczeniem autora poprzez otwarcie lub pobranie:

TUTAJ OŚWIADCZENIE

TUTAJ DO POBRANIA PLIK "GAZETA JANOWSKA PO ROKU 1999"

Tekst: mw


Dodano: 14 listopada 2007 r.

Aktualizowano: 21 listopada 2007 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona Ośrodka Sportu i Rekreacji "Zalew"

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(c) COPYRIGHT 2006 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI