Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

Skrócony Poradnik Przedsiębiorcy

 

Janów Lubelski - Leśny Skarbiec

 

Instytucje w Unii Europejskiej

 

 

Dodano: 12 listopada 2007 r.

 

ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Uroczystość 89 rocznicy odzyskania niepodległości rozpoczęły się już w piątek uroczystą sesją Rady Powiatu, która odbyła się w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza. Podczas sesji odbyła się akademia zorganizowana przez nauczycielki Zespołu Szkół Zawodowych w Janowie Lubelskim. Przepiękny śpiew, szczególnie solistek dostarczył widzom głębokich wzruszeń.

W święto, 11 Listopada, uroczystości rozpoczęły się przemarszem pocztów sztandarowych do kościoła p.w. św. Jana Chrzciciela, w którym odprawiono uroczystą Mszę św. za Ojczyznę. Po nabożeństwie wszyscy uczestnicy udali się pod obelisk Józefa Piłsudskiego, przy którym przemówienie okolicznościowe wygłosił Starosta Janowski pan Zenona Sydora, po którym nastąpiło złożenie wiązanek i wieńców przez przedstawicieli organizacji i zakładów pracy. Po części oficjalnej dla zgromadzonych mieszkańców miasta „Olek Orkiestra” przygotowała koncert pieśni i melodii patriotycznych.

Na zakończenie obchodów rocznicy odzyskania niepodległości, wieczorem tego dnia, licznie zgromadzeni Janowiacy uczestniczyli w patriotycznej Drodze Krzyżowej, która przeszła ulicami miasta z kościoła p.w. św. Jadwigi Królowej do Sanktuarium Matki Bożej.

Tekst: Łukasz S.


Dodano: 12 listopada 2007 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona Ośrodka Sportu i Rekreacji "Zalew"

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(c) COPYRIGHT 2006 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI