Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

Skrócony Poradnik Przedsiębiorcy

 

Janów Lubelski - Leśny Skarbiec

 

Instytucje w Unii Europejskiej

 

 

Dodano: 12 października 2007 r.

 

INAUGURACJA PODSTREFY INWESTYCYJNEJ

 

W dniu 11 października 2007 r. w Janowie Lubelskim odbyła się inauguracja Podstrefy Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Euro Park Wisłosan (TSSE). W spotkaniu udział wzięli Burmistrz Janowa Lubelskiego Krzysztof Kołtyś jako gospodarz, zastępca Burmistrza Czesław Krzysztoń, Poseł na Sejm RP Jerzy Bielecki oraz Starosta Powiatu Janowskiego Zenon Sydor i v-ce Starosta Piotr Góra.

Przeprowadzona dyskusja z gośćmi, panem Markiem Indykiem dyrektorem Agencji Rozwoju Przemysłu oddział w Tarnobrzegu i panem Januszem Misiem, miała charakter prezentacji podstrefy miasta oraz sugestii ze strony gości. Spotkanie miało miejsce w historycznym dniu, ponieważ to dziś w życie weszło rozporządzenie Rady Ministrów dotyczące rozszerzenia (TSSE). Przy udziale mediów pan Marek Indyk stwierdził, że pierwsze zezwolenia na działalność w strefie i jednoczesne nabywanie gruntów powinny się odbyć na przełomie stycznia i lutego 2008 roku. Polityką Agencji Rozwoju Przemysłu jest tworzenie i wspieranie Stref Inwestycyjnych właśnie na Wschodzie Polski, bo jak dodał nie jest sztuką stworzenie kolejnej Strefy na Zachodzie Polski przy jakiejś autostradzie czy w okolicach Łodzi, lecz sztuką jest tworzenie stref czy podstref w kierunku wschodniej części kraju. Dlatego też będzie wspierał Janowską Podstrefę Inwestycyjną – Borownica.

W odpowiedzi na pytanie, jakie padło od redaktora Radia Lublin: „czy utworzenie podstrefy będzie oddziaływało negatywnie na ukształtowane naturalne okolice Janowa, czyli Lasy, Park krajobrazowy, oraz miejsca typowo turystyczne”. Pan dyrektor odpowiedział, że on pierwszy, zablokowałby zezwolenie na umieszczenie, w podstrefie inwestora, który byłby potencjalnym zagrożeniem dla środowiska.

Redakcja

 


Dodano: 12 października 2007 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona Ośrodka Sportu i Rekreacji "Zalew"

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(C) COPYRIGHT 2007 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI