Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

Skrócony Poradnik Przedsiębiorcy

 

Janów Lubelski - Leśny Skarbiec

 

Instytucje w Unii Europejskiej

 

 

Dodano: 10 października 2007 r.

 

JANÓW POTRAFI SIĘ DZIELIĆ

 

W dniach 28 i 29 września 2007 roku, na terenie Janowa Lubelskiego przeprowadzona została ogólnopolska zbiórka żywności, będąca jednym z elementów programu społecznego „Podziel się Posiłkiem”. Organizatorem zbiórki była Federacja Polskich Banków Żywności, a jej partnerami: firma Danone i Fundacja Polsat. Na terenie naszej gminy zbiórkę prowadziło Janowskie Stowarzyszenie Niesienia Pomocy „Humanus”. W ramach akcji ze Stowarzyszeniem współpracowali: Centrum Wolontariatu, działające przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Janowie Lubelskim, a także nauczyciele i uczniowie z Koła Wolontariatu, funkcjonującego przy Publicznym Gimnazjum oraz nauczyciele z Publicznej Szkoły Podstawowej w Janowie Lubelskim.

Akcja była prowadzona w dwóch punktach naszego miasta, przy sklepach: Biedronka, gdzie zebrano 290 kg żywności oraz Albert, gdzie zebrano 251 kg. Ponadto w ramach tej zbiórki, na rzecz Stowarzyszenia, Ośrodek Pomocy Społecznej w Godziszowie przekazał zebrane wśród mieszkańców gminy Godziszów, dwie tony warzyw, głównie ziemniaków. W skali całego kraju, w 1600 sklepach, gdzie była prowadzona zbiórka, wolontariuszom udało się zebrać 341 ton żywności.

Produkty żywnościowe zebrane na terenie placówek handlowych zostały już przekazana przez Stowarzyszenie do Wielofunkcyjnej Placówki Opieki nad Dzieckiem i Rodziną „Promyk” w Janowie Lubelskim. Natomiast zebrane warzywa będą, ze względu na brak odpowiedniej powierzchni magazynowej, stopniowo przekazywane do placówki.

Informujemy także, że jak wynika z danych przekazanych przez Lubelski Bank Żywności, dzięki ofiarności i hojności mieszkańców Janowa Lubelskiego i Godziszowa, w naszym mieście zebrano najwięcej żywności spośród wszystkich miejsc z terenu województwa lubelskiego, gdzie była prowadzona zbiórka ( poza Lublinem, który był uwzględniany w innej klasyfikacji).

Kolejną zbiórkę na rzecz potrzebujących dzieci organizatorzy akcji planują na przełomie listopada i grudnia 2007 roku, do uczestnictwa, w której już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy.

W imieniu wychowanków, Pani Dyrektor oraz pracowników Wielofunkcyjnej Placówki Opieki nad Dzieckiem i Rodziną „Promyk”, a także Stowarzyszenia „Humanus” składamy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom i uczestnikom zbiórki za okazane serce potrzebującym dzieciom.

Paweł Wiśniewski

Prezes Zarządu JSNP „Humanus” 


Dodano: 10 października 2007 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona Ośrodka Sportu i Rekreacji "Zalew"

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(C) COPYRIGHT 2007 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI