Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

Skrócony Poradnik Przedsiębiorcy

 

Janów Lubelski - Leśny Skarbiec

 

Instytucje w Unii Europejskiej

 

 

Dodano: 10 września 2007 r.

 

GENERAŁ POLSKICH NADZIEI W JANOWIE

 

Nasze miasto stało się obiektem zainteresowania filmowców, a konkretnie ekipy realizującej fabularyzowany film o generale Andersie pt: „Generał polskich nadziei”. W Janowie zostały nakręcone trzy sceny: odprawa w kinie, koncert Renaty Bogdańskiej dla żołnierzy oraz przesłuchanie generała Andersa. Oprócz prawdziwych aktorów wzięli w nich udział statyści, którzy zostali wyłonieni w wyniku przeprowadzonego wcześniej castingu.

6 września o godz. 8:00 sala w Janowskim Ośrodku Kultury wypełniła się po brzegi statystami.

Zaczynają się przygotowania do realizacji pierwszej sceny, najpierw obowiązkowo charakteryzacja: fryzury i mundury z lat czterdziestych - to podstawa. Ci, którzy zostali ostrzyżeni wychodzili i spoglądali w lustro a po chwili ze zdziwieniem w oczach mówili „jak ja się w takiej fryzurze ludziom pokaże”. Ale zaraz mijał szok i wracał dobry humor, gdzieś w oddali słychać rozmowę dwóch kolegów: „darmowy fryzjer super - szkoda tylko, że nie ty decydujesz jak ma cię obciąć”. Po wizycie w garderobie i dobraniu odpowiedniego stroju, wszyscy zajęli wyznaczone miejsca i zaczęły się próby. Atmosfera, jaka panowała na planie była bardzo dobra, w przerwach między zdjęciami dało się słyszeć żarty. Okazało się, że aktorzy grający poważne role np. generała Andersa to w rzeczywistości bardzo fajni i weseli ludzie, w przerwach dla odprężenia odgrywali różne zabawne scenki. Tym bardziej można mieć uznanie dla ich talentu, z miłych i wesołych ludzi potrafią w ciągu kilku sekund przeobrazić się np. w generałów czy bezwzględnych hitlerowców. Praca przy realizacji filmu nie jest łatwa, każde ujęcie wymaga wysiłku zespołowego wielu ludzi.

Pytaliśmy statystów jak im się podoba praca na planie. „Jest to ciekawa, a zarazem bardzo męcząca praca, chwilami podczas ujęcia czuję się jak bym naprawdę był żołnierzem 5 dywizji” – śmieje się jeden z zapytanych, „ale wykonywanie w kółko tych samych czynności po kilku godzinach trochę męczy człowieka...”, „ech.... praca aktora nie jest łatwa” - mówi inny. Zdjęcia trwały do późnych godzin nocnych. Plan został wykonany. Teraz ekipa przeniesie się do innych miejscowości, aby nagrać kolejne sceny. Jak powiedział nam producent filmu pan Jerzy Jaktunowicz – „film ten jest potrzebny społeczeństwu”. Myślę, że miał racje, ponieważ ukazuje on kawałek naszej historii, która nie może odejść w niepamięć.

 

Tekst i foto: Łukasz Spryszak


Dodano: 10 września 2007 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona Ośrodka Sportu i Rekreacji "Zalew"

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(C) COPYRIGHT 2007 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI