Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

Skrócony Poradnik Przedsiębiorcy

 

Janów Lubelski - Leśny Skarbiec

 

Instytucje w Unii Europejskiej

 

 

Dodano: 13 sierpnia 2007 r.

JANOWSKIE SZALEŃSTWA Z KASZĄ GRYCZANĄ

 

Po „Letniej Gali Jeździeckiej” i Festiwalu filmowym „FART” przyszedł czas na kolejną imprezę, w której tym razem główną rolę odegrała…kasza. Tak, tak to właśnie ona 11 i 12 sierpnia obchodziła swoje święto. O tym jak zdrowa i dobra jest kasza nie trzeba chyba nikomu mówić, ale jak dobrze można się z nią bawić przekonaliśmy się podczas trwania Festiwalu Kaszy i Żurawiny „Gryczaki 2007”.

A wszystko zaczęło się w sobotę po południu. Park miejski zaczął wypełniać się stoiskami sponsorów i twórców ludowych, stanęła wielka scena, wszystko wskazywało na to, że impreza właśnie się rozpoczęła. O tym jak ciężka może być praca przy kaszy mogliśmy się przekonać w trakcie trwania konkursu ubijania kaszy w stepie. Po konkursach przyszedł czas na coś do słuchu, na scenie pojawili się wykonawcy z Ukrainy, którzy zaprezentowali utwory folkowe i cygańskie. Nastał wieczór przyszedł czas na mocny konkurs a takim nie wątpliwie były zawody kaszowych mocarzy. Hart ducha, litry potu oraz niesamowita wola walki uczestników zmagających się w rozmaitych konkurencjach siłowych i wytrzymałościowych. Tak najkrócej można podsumować ten niezwykle ciekawy i zarazem wyczerpujący zawodników konkurs. Dla tych, którzy,,nie dali sobie w kaszę dmuchać” i zwyciężyli czekały atrakcyjne nagrody, dla pokonanych satysfakcja, że wystartowali i dali z siebie wszystko a różnice punktowe między poszczególnymi zawodnikami w klasyfikacji generalnej były naprawdę niewielkie. Uświetnieniem zawodów były występy profesjonalnych siłaczy – „strongmanów”. Mieliśmy okazję dowiedzieć się jak można holować ciężarówkę gdyby np. zepsuła nam się w czasie drogi, lub zobaczyć „wagę płaczu”. Po zawodach odbył się pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu zespołu ATLANTA. Na zakończenie pierwszego dnia Gryczaków licznie zebrana publiczność szalała przy piosenkach wykonywanych przez sobowtóra Maryli Rodowicz - ”Drugą Marylę”.

Drugi dzień Gryczaków zaczęliśmy spacerem po zagrodach, w których wystawcy prezentowali regionalne przysmaki kulinarne. Doszło również do pojedynku miedzy dziennikarzami, a samorządowcami… na szczęście kulinarnego, który zakończył się zwycięstwem dziennikarzy. Odbyły się również prestiżowe konkursy o tytuł „Gryczaka 2007” na najlepszą, janowską żurawinówkę oraz na zaprezentowanie produktu ekologicznego. W końcu przyszedł czas na gwiazdę tego festiwalu dr Grzegorza Russaka znawcę polskiej kuchni staropolskiej i myśliwskiej, który swoim pokazem kulinarnym narobił apetytu zebranemu tłumowi. Na zakończenie festiwalu zagrały zespoły Vallasky Vojvoda oraz Roma.

Tekst: Łukasz Spryszak

Foto: Damian Surowski - Archiwum UM

 

Galeria zdjęć w obiektywie Pawła Tryki


Dodano:13 sierpnia 2007 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona Ośrodka Sportu i Rekreacji "Zalew"

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(C) COPYRIGHT 2007 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI