Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

Skrócony Poradnik Przedsiębiorcy

 

Janów Lubelski - Leśny Skarbiec

 

Instytucje w Unii Europejskiej

 

 

Dodano: 19 czerwca 2007 r.

 

RAJD WETERANÓW SZOS

 

Motocykle z początków XX w., ludzie przebrani w stroje z minionej epoki, zapach spalin i oleju. Tego wszystkiego mogliśmy być świadkami podczas III Lubelskiego Rajdu Weteranów Szos, który odbył się 15 – 17 czerwca.

Impreza zorganizowana została przez: Klub Motocykli Dawnych "Partyzant" w Janowie Lubelskim, Klub Motorowy "Pionier" w Lublinie oraz miłośników motocykli zabytkowych i motocyklistów niezrzeszonych. Miała ona charakter zlotu połączonego z rajdem drogowym po drogach publicznych i częściowo gruntowych. Uczestniczyli w niej właściciele motocykli zabytkowych, wyprodukowanych co najmniej 25 lat temu.

Wszystkie motocykle charakteryzowały się wysokim stopniem oryginalności. Uczestnicy wyruszyli z Lublina malowniczą trasą wiodącą przez tereny Lubelszczyzny do Janowa Lubelskiego. W trakcie przejazdu były organizowane różne zawody, uczestnicy mieli również okazję podziwiać piękno naszego regionu. W niedzielę przy parku miejskim w naszym mieście odbyła się prezentacja wozów bojowych Wojska Polskiego, pokazy Jiu-Jitsu w wykonaniu Braterstwa Sztuk Walki Deus Vult oraz sztuk samoobrony w wykonaniu studentów szkoły Ochikara i firmy Omega.

Następnie odbyła się parada ulicami naszego miasta, w której dumni posiadacze zabytkowych motocykli prezentowali swoje maszyny oraz ich możliwości zgromadzonym licznie na rynku miłośnikom motoryzacji. Uczestnicy rajdu próbowali swoich sił w konkursach oraz efektownych konkurencjach sprawnościowych takich jak: rzucanie ringiem na pachołek w trakcie jazdy motocyklem czy wolna jazda do mety. Ciekawą konkurencją było też tak zwane ,,mycie rączek’’. Motocykliści rywalizujący w tej konkurencji musieli wyciągnąć mydło w gumowej rękawicy z kubka wody i przejechać z nim jak najszybciej do mety. Zawodnicy robili wszystko, aby mydło im się nie wyślizgnęło, co bardziej pomysłowi wkładali je sobie nawet… do ust. Jednym słowem walka była zacięta, zarówno motocykle jak i ich właściciele spisywali się świetnie. Do wyłonienia zwycięzców poszczególnych konkurencji w wielu przypadkach potrzebna była dogrywka.

Na zakończenie rajdu odbył się konkurs elegancji polegający na wyborze najefektowniejszej załogi w stroju z epoki pojazdu. Każdy uczestnik powiedział kilka słów o swoim motocyklu, następnie go zaprezentował.

Rajd ten był nie tylko świetną imprezą, lecz również popularyzował dbanie o zabytki techniki motoryzacyjnej. Dzięki niemu mogliśmy przenieść się w czasy wojny, był też doskonałą lekcją historii dla młodych ludzi, przywoływał wspomnienia starszym oraz świetnie promował nasze miasto.

Tekst i foto: Łukasz Spryszak

Obejrzyj galerię 12 zdjęć!


Dodano: 19 czerwca 2007 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona Ośrodka Sportu i Rekreacji "Zalew"

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(C) COPYRIGHT 2007 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI