Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

Skrócony Poradnik Przedsiębiorcy

 

Janów Lubelski - Leśny Skarbiec

 

Instytucje w Unii Europejskiej

 

 

Dodano: 11 czerwca 2007 r.

 

LEŚNICY ŚWIĘTOWALI

 

W sobotnie przedpołudnie dzwony w kościele pod wezwaniem św. Jadwigi Królowej Polski niejako obwieściły obchody „Dni Lasu” w Janowie Lubelskim. Leśnicy tłumnie przybyli na Mszę Świętą, która odprawiona została w intencji pracowników i ich rodzin. Myślą przewodnią kazania, jakie wygłosił ks. Jan Sobczak była PRAWDA jak wielkie jest to słowo i jakie niesie sobą brzemię. W murach janowskiego kościoła rozlegał się śpiew młodzieńczy radosny taki niespotykany przy akompaniamencie skrzypiec i organów. Śpiewały Joanna Fusiara i Monika Rapa. Na organach grał nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej w Stalowej Woli z młodą skrzypaczką Emilią Waniewską.

Były też życzenia i nadzieja, że leśnicy w przyszłości równie dobrze będą dbać o nasze leśne środowisko jak obecnie. Po zakończeniu mszy i wyprowadzeniu sztandaru nadleśnictwa, zgromadzeni udali się na koncert do Ośrodka Edukacji Ekologicznej.

Nadleśniczy Lucjan Bednarz podczas podziękowań wspomniał, że rozpoczęcie takich uroczystości Mszą Świętą było jego marzeniem i dopiero teraz w Janowie to marzenie udało się zrealizować. Starosta powiatu Zenon Sydor oraz Burmistrz Krzysztof Kołtyś w swoich wystąpieniach złożyli życzenia dla wszystkich leśników i zapewnili dalszą współprace z Nadleśnictwem.

Potem był koncert oprócz muzyki interesujące było to, że koncertowały dzieci leśników z naszego nadleśnictwa. Koncert rozpoczął kilkuletni akordeonista Przemek Wieniawski, a następnie pan Ryszard Marchewka wraz kilkunastoletnią skrzypaczką Emilią Waniewską.

 

Pan Ryszard Marchewka jest nauczycielem rodzeństwa w Stalowej Woli.

Po koncercie i pamiątkowym zdjęciu leśnicy przy orkiestrze i zastawionych stołach w lesie bawili się długo i wesoło.

 

Tekst: Jan Machulak


Dodano: 11 czerwca 2007 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona Ośrodka Sportu i Rekreacji "Zalew"

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(C) COPYRIGHT 2007 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI