Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

Skrócony Poradnik Przedsiębiorcy

 

Janów Lubelski - Leśny Skarbiec

 

Instytucje w Unii Europejskiej

 

 

Dodano: 4 czerwca 2007 r.

 

TYDZIEŃ KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ W JANOWIE LUBELSKIM ROZPOCZĘTY...

 

 

,,Piękne Słowo Rodzi Piękny Czyn''- myśl C.K. Norwida zrealizowała się w wydarzeniu, jakie miało miejsce na placu przed Janowskim Sanktuarium w niedzielne popołudnie 3 czerwca.

Po Mszy św. zachęceni przez ks. infułata Edmunda Markiewicza zgromadzili się ludzie, by być świadkami niecodziennej katechezy przygotowanej przez panią psycholog mgr Teresę Dudę i zrealizowanej przez mieszkańców i pracowników ”BARKI”- Domu Pomocy Społecznej w Janowie Lubelskim.

Oratorium z natury swego przesłania jest siła potężną. Taką też siłę przekazu zawierały treści Oratorium pt. ,,Panie dobry jak chleb''.

W przedstawionej historii świata i człowieka stworzonych przez Boga zawiera się uniwersalna prawda o życiu, cierpieniu, śmierci i odkupieniu. Tak też to pokazali Aktorzy. Byli niesamowicie wiarygodni. Wspierani słowem Narratora (p. Teresa) nieśli swe role -gesty jak chleb między ludzi. Bo i chlebem dzielili się dosłownie! Dobry był to chleb jak dobry jest Pan.

Niektóre kwestie wywierały bardzo silne wzruszenia, a odtwarzane role brata Alberta, Matki Teresy, Jana Pawła II i biblijne - św. Jana Chrzciciela oraz Jezusa Chrystusa na długo zostaną w ludzkiej pamięci. Głównym elementem każdego oratorium są partie wokalno- instrumentalne, a w tym wyjątkowym przedstawieniu były one mocnym akcentem, zaznaczanym trafnie przez p. Edwarda Olecha i naszego księdza Grzegorza Wołoszyna.

Pięknym gestem był też łańcuch ludzkich rąk, gotowych do czynu zrodzonego przez piękne słowo.

 

Tekst: Mirosława Misiarz

Foto: GW

 


Dodano:4 czerwca 2007 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona Ośrodka Sportu i Rekreacji "Zalew"

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(C) COPYRIGHT 2007 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI