Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

Skrócony Poradnik Przedsiębiorcy

 

Janów Lubelski - Leśny Skarbiec

 

Instytucje w Unii Europejskiej

 

 

Dodano: 12 maja 2007 r.

Aktualizacja: 15 czerwca 2007 r.

 

WYMIENIAMY DOWODY OSOBISTE!

 

Już tylko do końca tego roku mamy czas na wymianę książeczkowych dowodów osobistych na nowe. Dotychczas od 1 stycznia 2001 r. z planowanych do wymiany 12 300 wydanych zostało 9 600 dowodów, czyli ok. 78 %. Znaczy to, że przez pozostałe 7 miesięcy pozostało do wymiany jeszcze 2 700 dowodów. Mimo obowiązującego harmonogramu, wiele osób postanowiło odłożyć wymianę na dalszy termin. Obecnie na wymianę dowodu trzeba poczekać do 30 dni. Są jednak sytuacje, kiedy czas wymiany może się nieco wydłużyć np. w przypadku zmiany nazwiska po zawarciu związku małżeńskiego, lub awarii systemu wydawania dowodów osobistych. Nie odkładajmy więc tego obowiązku na ostatnią chwilę.

Od 1 stycznia 2008 r. stare dowody tracą ważność i możemy spotkać się z sytuacją, że nie będziemy mogli załatwić wielu spraw np. w bankach, na poczcie czy w innych instytucjach.

Obecny system wydawania dowodów nie pozwala na skrócenie okresu oczekiwania zwłaszcza, że ostateczna produkcja dowodów odbywa się w Warszawie.

Żeby wyrobić dowód, osobiście składamy prawidłowo wypełniony i podpisany wniosek, dołączamy 2 aktualne fotografie z lewym profilem i widocznym lewym uchem bez żadnych kolczyków, opłatę 30 zł. i w razie potrzeby skrócony odpis aktu urodzenia lub aktu małżeństwa. Odbioru dowodu również dokonujemy osobiście. Nie ma możliwości upoważnienia innej osoby do jego odbioru.

Obowiązek posiadania aktualnego dowodu osobistego wynika z Ustawy z dnia 10 kwietnia 1974 r. o ewidencji ludności i dowodach osobistych (tekst jednolity: Dz. U. z 2001 r. Nr 87, poz. 960 z późniejszymi zmianami). Poniżej podajemy link do pobrania wniosku o wydanie dowodu osobistego w formacie PDF do wydrukowania i ręcznym wypełnieniu.

 

PRAKTYCZNE UWAGI NA TEMAT WYDAWANIA DOWODÓW OSOBISTYCH

 

Wniosek o wydanie dowodu osobistego

Uwaga: wniosek należy drukować obustronnie na jednym arkuszu!

Tekst: H. Golik

 


Dodano: 12 maja 2007 r.

Aktualizacja: 22 czerwca 2007 r.

 

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona Ośrodka Sportu i Rekreacji "Zalew"

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(c) COPYRIGHT 2007 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI