Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

Skrócony Poradnik Przedsiębiorcy

 

Janów Lubelski - Leśny Skarbiec

 

Instytucje w Unii Europejskiej

 

 

Dodano: 11 maja 2007 r.

 

GORĄCE DNI STRAŻAKÓW

 

HOTEL QUATTRO W OGNIU

W dniu 4 maja br. około godz. 15:00 stanął w ogniu hotel w Janowie Lubelskim na ul. Turystycznej. Po dojeździe pierwszych jednostek pożarem objęte było całe poddasze, a płomienie wydobywały się na zewnątrz spod pokrycia dachowego. Do szybkiego rozprzestrzeniania się pożaru przyczyniła się palna konstrukcja budynku oraz wyposażenie wnętrza hotelu. Utrudnieniem dla pracujących tam strażaków była wysoka temperatura, silne zadymienie, konieczność pracy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych oraz praca na wysokości. Aby skutecznie podawać prądy gaśnicze wody i piany do pożaru zadysponowano podnośniki hydrauliczne z KP PSP z Kraśnika i Biłgoraja oraz z Rejonu Energetycznego i Fabryki Maszyn. W działaniach wykorzystano sprzęt ciężki ładowarkę ŁT 34. Z pożarem walczyło 80 strażaków z 12 jednostek przez całe 24 godziny. Przyczynę oraz okoliczności powstania tego pożaru bada specjalna komisja.

* * *

POŻAR LASU W PIKULACH K/JANOWA LUB.

Jeszcze nie ochłonęli strażacy po pożarze hotelu, a już w dniu 5 maja br. około godz. 16:30 stanowisko kierowania Państwowej Straży Pożarnej otrzymało zgłoszenie o pożarze poszycia leśnego w miejscowości Pikule.

Do gaszenia pożaru zadysponowane zostały siły i środki PSP i jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu janowskiego. Działania gaśnicze wspierały dwa samoloty Dromader dokonując zrzutów wody na palący się las. Dużym utrudnieniem w prowadzeniu działań gaśniczych był brak dojazdu oraz znaczny obszar pożaru. Jego powierzchnia wynosiła pięć hektarów. Z pożarem walczyło około 60 strażaków i 14 samochodów pożarniczych. Lasy są własnością prywatną mieszkańców wsi Godziszów. Akcja gaszenia pożaru trwała 7 godzin. Przyczyna powstania pożaru nie została ustalona.

 

Tekst: Karolina Padała

Foto: Archiwum UM (dostarczyli: PSP i Pan Roman Skrzat)

 


Dodano:11 maja 2007 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona Ośrodka Sportu i Rekreacji "Zalew"

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(C) COPYRIGHT 2007 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI