Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

Skrócony Poradnik Przedsiębiorcy

 

Janów Lubelski - Leśny Skarbiec

 

Instytucje w Unii Europejskiej

 

 

Dodano: 4 maja 2007 r.

 

ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w wielu polskich miastach, w tym i w Janowie Lubelskim odbyła się uroczystość patriotyczna. W naszym mieście uroczystości związane z Trzeciomajowym świętem rozpoczęły się o godz. 9:00 Mszą świętą za Ojczyznę w kościele p.w. Św. Jana Chrzciciela.

Z kościoła mieszkańcy Janowa udali się pod pomnik Tadeusza Kościuszki, gdzie odbyła się część oficjalna uroczystości, w której uczestniczyły liczne delegacje reprezentujące władze lokalne, samorządowe, organizacje społeczno-patriotyczne, kombatanckie, służby mundurowe, a także harcerze.

Burmistrz Janowa Lubelskiego Krzysztof Kołtyś, jako gospodarz uroczystości w swoim okolicznościowym wystąpieniu powiedział:

„Mam ogromny zaszczyt powitać wszystkich zgromadzonych na rynku Nowego Miasta na uroczystości poświęconej Konstytucji 3 Maja. Poprzez aktywną pamięć o najważniejszych dla naszego narodu wydarzeniach dajemy wyraz swego patriotyzmu oddając cześć wszystkim znanym i nieznanym bohaterom narodowym.

Konstytucja 3 Maja – pierwsza konstytucja w Europie, była opracowana przez najświatlejsze polskie umysły doby oświecenia, przez ludzi, którym na sercu leżało dobro naszej ojczyzny, przeżywającej bardzo trudny i dramatyczny okres swoich dziejów. Choć konstytucja tworzona była w okresie rozbiorów Polski jej twórcy potrafili trafnie odczytać ducha czasu i stworzyć znakomitą ustawę stanowiącą podstawę do koniecznej modernizacji organizmu państwowego.

 

W 216 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w 17 rocznicę odzyskania pełnej suwerenności i w 3 rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej zastanawiamy się, czy my równie trafnie odczytujemy ducha czasu, czy właściwie modernizujemy naszą ojczyznę, czy tworzymy nasz wspólny dom na fundamencie dobrego prawa i sprawiedliwości? Czy działając w wyjątkowo nam sprzyjających okolicznościach potrafimy szybko nadrabiać dzielący nas dystans do krajów wysokorozwiniętych?

Myśląc o Polsce – dziś niepodległej i stojącej przed szansą wielkiego cywilizacyjnego skoku, myślimy również o naszej małej ojczyźnie, ziemi naszych rodzin, wspólnocie naszych celów. Myślimy o naszych aspiracjach i perspektywach, o sposobach i efektach naszych dążeń do lepszego jutra. Marzymy o Ziemi Janowskiej zasobnej, pięknej i bezpiecznej. Marzymy o Janowie jako miejscu realizacji swych życiowych planów jego obecnych i przyszłych mieszkańców. Wierzymy w dobrą przyszłość naszej wspólnoty. Wierzymy, że potrafimy ją pozytywnie kształtować. Wierzymy, że potrafimy wykorzystywać wszystkie nadarzające się szanse, aby naszej niewielkiej wspólnocie nadać odpowiedni jej potencjałowi europejski wymiar. Wiemy jednak, że sukces nie przychodzi łatwo, że jest wypadkową pracowitości i talentu. Pragnąc sukcesu naszej małej ojczyzny wszyscy musimy stać się jeszcze bardziej aktywni, jeszcze bardziej energiczni, jeszcze lepiej zorganizowani. Tak, więc parafrazując słynne powiedzenie prezydenta Stanów Zjednoczonych J.F. Kennedy’ego – nie pytaj, co Ziemia Janowska może zrobić dla Ciebie. Pytaj, co Ty możesz zrobić dla Ziemi Janowskiej.

 

Przed nami – tak jak przed całą Polską duże szanse i jeszcze większe wyzwania. Czy jako janowska społeczność potrafimy je właściwie wykorzystać? Sprawny samorząd, energiczni przedsiębiorcy i aktywni obywatele to na pewno sposób na sukces. Jeśli marzymy o Ziemi Janowskiej zasobnej, pięknej i bezpiecznej na ten sukces musimy zapracować wszyscy. Jedynie osiągając wspólne cele poprzez realizację własnych aspiracji przyczynimy się do prawdziwego rozwoju naszej małej ojczyzny, oddając tym samym hołd wszystkim pokoleniom naszych rodaków walczących o Polskę niepodległą, pracujących dla Polski zasobnej i marzących o Polsce pięknej.”

Foto: L. Wronka i K. Jednac


Dodano: 4 maja 2007 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona Ośrodka Sportu i Rekreacji "Zalew"

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(c) COPYRIGHT 2006 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI