Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

Skrócony Poradnik Przedsiębiorcy

 

Janów Lubelski - Leśny Skarbiec

 

Instytucje w Unii Europejskiej

 

 

Dodano: 11 kwietnia 2007 r.

 

UMOWA PODPISANA... 

 

 

 

 

 

 

Po wielu latach oczekiwań nadeszła chwila decydująca o spełnieniu marzeń mieszkańców i władz samorządowych Janowa Lubelskiego o budowie krytej pływalni. Oto 11 kwietnia została podpisana umowa z wykonawcą na wykonanie obiektu. Prace maja się rozpocząć już 19 kwietnia z chwilą przekazania placu budowy, a ich zakończenie przewidziane jest na lipiec 2008 r.

Podpisanie umowy miało podniosłą atmosferę, ponieważ jest to zdecydowanie największa z inwestycji realizowanych kiedykolwiek przez gminę. Umowa została podpisana ze strony inwestora przez Burmistrza Janowa Lubelskiego Krzysztofa Kołtysia i Skarbnika Budżetu Bogumiłę Szewc, a ze strony wykonawcy przez Prezesa Zarządu – Mariana Dejwóra i Główną Księgową – Agnieszkę Konopkę, przedstawicieli lidera konsorcjum, czyli przedsiębiorstwa „STALPRZEM” sp. z o.o. ze Stalowej Woli. Podpisania umowy dokonano w obecności Pana Jerzego Bieleckiego, posła na Sejm RP oraz Starosty Janowskiego Pana Zenona Sydora. Byli też obecni przedstawiciele Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego.

Budowany obiekt będzie należał do najbardziej nowoczesnych w południowo - wschodniej Polsce. Szacunkowy koszt inwestycji wynosi niemal 15 milionów złotych.

Stało się to możliwe jedynie dzięki zdobyciu prawie 11 milionów złotych dofinansowania z funduszy Unii Europejskiej w drodze konkursu ogłoszonego i rozstrzygniętego przez Zarząd Województwa Lubelskiego.

Kryta pływalnia będzie pełniła wiele funkcji. Będzie służyła prowadzeniu zajęć szkolnych, jak również będzie pełniła funkcję sportowo - rekreacyjną dla mieszkańców gminy i powiatu oraz coraz liczniej odwiedzających nas turystów. Dzięki zastosowanym parametrom technicznym będzie także pozwalała na rozgrywanie zawodów sportowych (zgodnie z normami FINA i wymogami Polskiego Związku Pływackiego). Kryta pływalnia będzie zarazem zakładem pracy dającym pracę ponad dwudziestu osobom.

Obiekt będzie miał powierzchnię 3 826,8 m2 i znajdą się w nim: basen sportowy, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, basen rekreacyjny z hydromasażem do zabiegów rehabilitacyjnych, brodzik dla dzieci, zjeżdżalnia rurowa o długości 60 m, sauny, zaplecze szatniowo - natryskowe, widownia mogąca pomieścić 126 osób, sala do ćwiczeń z zapleczem socjalnym, kręgielnia z dwoma torami do gry oraz zespół gastronomiczny z salą konsumpcyjną na ok. 40 osób.

Spełnienie wieloletnich marzeń janowian to efekt bardzo dobrze opracowanych przez pracowników Urzędu Miejskiego dokumentacji i wniosków o dofinansowanie, to efekt odważnych decyzji i dynamicznego działania władz gminnych, to efekt zaangażowania i współpracy z gminą władz powiatowych oraz efekt życzliwości władz województwa lubelskiego.

Tekst i foto: mw


Dodano: 11 kwietnia 2007 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona Ośrodka Sportu i Rekreacji "Zalew"

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(c) COPYRIGHT 2006 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI