Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

Skrócony Poradnik Przedsiębiorcy

 

Janów Lubelski - Leśny Skarbiec

 

Instytucje w Unii Europejskiej

 

 

Dodano: 16 marca 2007 r.

 

KOMENTARZ NA ZAKOŃCZENIE LIGI GMINNEJ W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ 5-OSOBOWEJ

 

Zakończyła się, trwająca ponad trzy miesiące, I Edycja Ligi Gminnej w Halowej Piłce Nożnej 5-osobowej o Puchar Burmistrza Janowa Lubelskiego. Rozgrywki miały swój emocjonujący finisz w ostatniej kolejce spotkań, rozegranej w piątek 9 marca. W decydującym meczu Team Capri zremisował z Kabaretem Starszych Panów 2-2, dzięki czemu został zwycięzcą Ligi, a Kabaret Starszych Panów zajął ostatecznie trzecie miejsce.

Końcowa tabela:

1. TEAM CAPRI - 38

2. POGROMCY - 37

3. KABARET ST. PANÓW - 31

4. TECHNIK - 31

5. HALNI - 21

6. FC KAPKAZ - 19

7. KRASNALE - 16

8. HURAGAN - 0

Zwycięzcy Ligi - TEAM CAPRI - prezentowali równą formę przez cały czas trwania rozgrywek. Kapitanem i zarazem bramkarzem drużyny jest Krzysztof Kołtyś (zbieżność nazwiska z burmistrzem Janowa Lubelskiego przypadkowa). To on, z grona swoich znajomych zorganizował drużynę, która poniosła zaledwie dwie porażki w całym turnieju. Na boisku liderem był jednak (jak się później okazało najlepszy zawodnik całej Ligi) Marek Krzysztoń. Razem z Wojciechem Tokarzem stworzyli najlepszą obronę Ligi. Jeżeli dodamy do tego świetne rozgrywanie piłki przez Zbigniewa Prejsa oraz doskonałe wykańczanie akcji przez Patryka Sadowskiego to chyba nie dziwi nikogo zwycięstwo akurat tej drużyny. Dodatkowym atutem ekipy była dobra gra zawodników rezerwowych. Puchar oraz pamiątkowe medale otrzymali: Krzysztof Kołtyś, Marek Krzysztoń, Wojciech Tokarz, Zbigniew Prejs, Patryk Sadowski, Krzysztof Basiak, Andrzej Kaproń, Paweł Zieliński, Grzegorz Góra, Damian Surowski oraz Angelo Cannuvaciuolo. Oprócz wyżej wymienionych, w zwycięskiej drużynie grali, choć nie do końca rozgrywek Grzegorz Nizioł, Piotr Góra, Jan Abram oraz Grzegorz Kotuła.

POGROMCY – Niezwykle ambitna drużyna, posiadająca w swoim składzie wielkie indywidualności. Jednocześnie najbardziej pechowa ekipa Ligi. Kontuzje nie omijały tych młodych zawodników. Najpoważniejsza przytrafiła się bramkarzowi Marcinowi Krochmalskiemu, który w jednym z meczy złamał nogę. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia! Oprócz Marcina Krochmalskiego, który świetnie radził sobie w bramce, na wyróżnienie zasłużył Mariusz Majdanik (obok Marka Krzysztonia chyba najlepszy zawodnik Ligi) oraz Sylwester Stręciwilk. Minusem drużyny była jednak zbyt krótka ławka rezerwowych.

KABARET STARSZYCH PANÓW – Dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań, zdołali wyprzedzić drużynę Technika i zajęli ostatecznie trzecie miejsce. Było to o tyle łatwiejsze, że ekipa posiadała w swoim składzie najlepszego strzelca Ligi (44 gole), Dariusza Brytana. O wynikach drużyny decydowała również bardzo dobra gra burmistrza Janowa Lubelskiego Krzysztofa Kołtysia (strzelca niezwykle ważnego gola w ostatnim meczu z Team Capri) oraz zawodnika, który „był wszędzie” – Jerzego Prymaki. Dodatkowym atutem była dobra gra dwóch bramkarzy, Andrzeja Wojtana i Artura Pizonia a także cenne uwagi kierowane z boku boiska przez „menedżera zespołu” Krzysztofa Tyrę. Czasami jednak zbyt mała ilość graczy rezerwowych, związana z przyjętą przez drużynę zasadą grania takim samym składem do końca, bez względu na wynik, nie pozwalała na wyrównaną walkę z najlepszymi ekipami. Postawę taką docenili organizatorzy Ligi, przyznając drużynie KSP specjalne wyróżnienie.

TECHNIK- Drużyna, która w II rundzie przegrała tylko z Team Capri. Poza tym świetna seria sześciu zwycięstw. Zabrakło jednak jednego punktu do trzeciego miejsca. Ekipa zorganizowana przez Ryszarda Małka. Wzmocnieni przez zawodników z Krzemienia byli postrachem Ligi, choć nie udało się „wskoczyć na podium”. Połączenie młodości z doświadczeniem. Obok młodych zawodników, świetnie wciąż grający Dariusz Gawron, Sławomir Skrzypek czy Ryszard Małek. W tym miejscu chciałbym wyróżnić Ryszarda Małka, pominiętego niestety przez organizatorów turnieju, drugiego w kolejności najstarszego zawodnika Ligi i jednego z największych propagatorów gry w piłkę nożną w Janowie Lubelskim. Panie Ryszardzie – gratuluję. Wysokie miejsce dzięki świetnej grze Piotra Nosala oraz wspaniałej formie strzeleckiej Leszka Pachuty.

HALNI – Drużyna, która chyba najbardziej rozczarowała swoją postawą. Świetnie zgrani ze sobą, nie potrafili jednak wykorzystać tego atutu na boisku. Nie pomogła im nawet gra w II rundzie Radosława Szymańskiego ani dobra postawa Pawła Wójtowicza i Tomasza Rząda. Momentami jakby brakowało im sił i zaangażowania. Drużyna z aspiracjami na „pierwszą trójkę”, ostatecznie zajęła piąte miejsce. Trochę słabo jak na tak silny i perspektywiczny skład. Widoczny brak lidera drużyny, który potrafiłby porwać ją do bardziej zdecydowanej walki. Może za rok będzie lepiej.

FC KAPKAZ – Drużyna kolegów z jednej ulicy. Z meczu na mecz ich gra była coraz lepsza i pewnie gdyby Liga trwała jeszcze kilka kolejek to wyprzedziliby Halnych. Bardzo dobra gra pierwszej piątki zespołu, trochę gorzej z zawodnikami rezerwowymi. Ekipa z Kapkazu wiele zyskała po przejściu do niej od II rundy Marcina Zdybla. Oprócz niego wyróżniali się bramkarz Bogusław Mucha, Krzysztof Sowa oraz najlepszy strzelec ekipy Piotr Pniak. Wielką niespodziankę sprawili w II rundzie ogrywając Pogromców i Halnych.

KRASNALE – Zespół dobrze grający w obronie, lecz mający kłopoty ze zdobywaniem goli. W bramce największa gwiazda drużyny, były bramkarz Metalowca, Sławomir Butryn. Wybrany on został zresztą najlepszym bramkarzem całej Ligi. Niejednokrotnie wspaniałymi interwencjami naprawiał błędy swoich kolegów z drużyny. Wśród zawodników z pola brylował Grzegorz Mazur, bez wątpienia lider drużyny. Dobrze na obronie spisywał się Sławomir Bańka. Dużym atutem drużyny była długa ławka rezerwowych. Niestety, umiejętności zawodników starczyły zaledwie na siódme miejsce. Mieli szansę być wyżej w klasyfikacji, ale w decydującym meczu przegrali z ekipą FC Kapkaz.

HURAGAN – Bez wątpienia ulubieńcy publiczności. Drużyna złożona z samych amatorów w większości pracowników Starostwa Powiatowego. Wprowadzali do gry luz i zabawę, zarażając tym inne ekipy. Zmiana taktyki gry oraz transfery kilku nowych zawodników w II rundzie spowodowały wyraźne polepszenie gry zespołu. Dużym minusem była jednak małą ilość zawodników rezerwowych, co było widoczne szczególnie w końcówkach spotkań. W składzie Huraganu występował najstarszy uczestnik Ligi, Tadeusz Widz. Dobrze w bramce prezentował się Jan Wiśniewski a w polu Grzegorz Krzysztoń i Łukasz Widz. Wielkie brawa dla drużyny. Mam nadzieję, że ekipa ta zagra w kolejnej edycji Ligi i znów będzie nas zarażać radością z gry.

Wielkim zaskoczeniem dla wszystkich uczestników Ligi gminnej było ogromne zainteresowanie rozgrywkami. Każdy mecz gromadził rzesze kibiców i sympatyków piłki nożnej. Na trybunach można było zobaczyć najważniejszych przedstawicieli władz gminy i powiatu. Specjalne podziękowania należą się burmistrzowi Janowa Lubelskiego panu Krzysztofowi Kołtysiowi za pomysł i organizację Ligi. Miejmy nadzieję, że za rok nie tylko odbędzie się II edycja Ligi, ale również zwiększy się liczba drużyn biorących w niej udział.

Warto jeszcze podkreślić, że nagrody wręczali: burmistrz Janowa Lubelskiego Krzysztof Kołtyś, Poseł na Sejm RP Jerzy Bielecki, z-ca burmistrza Janowa Lubelskiego Czesław Krzysztoń, przewodniczący Rady Miejskiej Marek Tomczyk.

Nagrody i wyróżnienia:

Marek Krzysztoń (Team Capri) - Najlepszy zawodnik Ligi 

Dariusz Brytan (Kabaret Starszych Panów) - Najlepszy strzelec Ligi

Sławomir Butryn (Krasnale) - Najlepszy bramkarz Ligi 

Tadeusz Widz (Huragan) - Najstarszy uczestnik Ligi

Krzysztof Kołtyś (Kabaret Starszych Panów) – dyplom z podziękowaniem za pomoc i organizację I Edycji Amatorskiej Ligi Gminnej w Piłce Nożnej

Marcin Krochmalski (Pogromcy) – wyróżnienie z życzeniami powrotu do zdrowia

Radosław Szymański – za pomoc w sędziowaniu w I rundzie Ligi

Ryszard Majkowski i Andrzej Majkowski – za całokształt przy organizacji, prowadzeniu i sędziowaniu Ligi

Zespół Huragan – wyróżnienie dla ulubieńców publiczności

Zespół Kabaret Starszych Panów – wyróżnienie za wierność i przywiązanie, jedyny zespół, który nie dokonał zmian w składzie osobowym drużyny podczas całych rozgrywek

Publiczność Janowa Lubelskiego – Nagroda Fair Play za kulturalne kibicowanie, wspaniały doping, obiektywizm i wierność swoim ulubieńcom.

Tekst: D.S.

Foto: M.W.


Dodano: 16 marca 2007 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona Ośrodka Sportu i Rekreacji "Zalew"

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(c) COPYRIGHT 2006 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI