Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

Skrócony Poradnik Przedsiębiorcy

 

Janów Lubelski - Leśny Skarbiec

 

Instytucje w Unii Europejskiej

 

 

Dodano: 14 marca 2007 r.

 

CO SŁYCHAĆ U STRAŻAKÓW?

 

W okresie od 13 stycznia do 11 lutego b.r. we wszystkich 8 jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Janów Lubelski zostały przeprowadzone jak co roku zebrania sprawozdawcze, na których dokonano podsumowania działalności w 2006 roku.

W zebraniach brali udział Burmistrzowie, Starostowie, przedstawiciele Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Janowie Lubelskim, przedstawiciele Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Janowie Lubelskim, radni Rady Miejskiej i Rady Powiatu, przedstawiciele Komendy Powiatowej PSP w Janowie Lubelskim. Zebranie OSP Biała zaszczycili swóją obecnością także poseł Jerzy Bielecki oraz ksiądz infułat Edmund Markiewicz, który w niezwykle interesujący sposób przedstawił historię wsi Biała oraz wielce szlachetną rolę strażaków w życiu społecznym.

We wszystkich jednostkach zarządom udzielono absolutorium i zaprezentowano plan zamierzeń na 2007 rok. W trakcie zebrań często poruszane były nie tylko sprawy dotyczące działalności OSP, ale także inne tematy dotyczące życia i rozwoju gminy.

W zakresie realizacji ważniejszych zadań w ubiegłym roku należy wymienić przede wszystkim rozpoczęcie budowy remizy w OSP Momoty Dolne. Będzie to pierwszy obiekt użyteczności publicznej w tej miejscowości. Budowla realizowana jest częściowo ze środków sołeckich, gminy, a także ze wsparcia ludności Momot Dolnych w postaci drewna i piasku. Dużą pomocą był gest Nadleśnictwa Janów Lubelski, które to ofiarowało drewno na wykonanie więźby dachowej. Bardzo duży wkład pracy w realizacji budowy wnieśli członkowie miejscowej OSP i mieszkańcy Momot Dolnych, którzy do tej pory w ramach czynu społecznego poświęcili wiele własnego czasu.

Obecnie budynek jest w stanie surowym. W roku bieżącym planuje się oddanie do użytku garażu, podłączenie instalacji elektrycznej, instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz zamontowanie okien i drzwi.

W budynku znajdować się będzie znacznych rozmiarów świetlica, pomieszczenia biurowe, sanitariaty oraz garaż na samochód pożarniczy. Obiekt będzie służyć nie tylko strażakom. Dostępny będzie również dla ogółu społeczności na organizację różnego rodzaju spotkań, dyskotek, wesel. Można też będzie popracować nad podniesieniem sprawności fizycznej, bowiem przed rozpoczęciem ferii zimowych dla wszystkich OSP zostały zakupione stoły do gry w tenisa stołowego.

W jednostkach OSP dokonano uzupełnienia sprzętu pożarniczego jak węże, prądownice grzejniki itp. oraz umundurowania. Ponadto w niektórych remizach wyremontowano pomieszczenia takie jak garaże, suszarnie na węże i pomieszczenia socjalne.

W bieżącym roku planuje się zakup lekkiego samochodu pożarniczego dla OSP Biała, dokończenie budowy remizy w Momotach Górnych, remont remizy w Łążku Ordynackim oraz opracowanie dokumentacji na modernizację remiz w Białej i Zofiance Górnej. Realizacja tych zamierzeń będzie możliwa dzięki wydzieleniu przez Radę Miejską większych środków (234,5 tys. zł.) na ochronę przeciw pożarową w gminie. W poprzednich latach środki na ten cel wynosiły około 100 tys. zł.

Ponadto na zebraniach w OSP Łążek Ordynacki, Momoty Górne i Ujście podjęto inicjatywę zorganizowania w 2008 roku uroczystych obchodów 50-lecia istnienia jednostek.

Tekst i foto: Henryk Golik


Dodano: 14 marca 2007 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona Ośrodka Sportu i Rekreacji "Zalew"

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(c) COPYRIGHT 2006 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI