Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

Skrócony Poradnik Przedsiębiorcy

 

Janów Lubelski - Leśny Skarbiec

 

Instytucje w Unii Europejskiej

 

 

Dodano: 14 marca 2007 r.

 

KWIATY W MALARSTWIE...

 

Pani Helena Fiut jest miłą, pogodną osobą. O swojej twórczości wypowiada się skromnie, z pokorą. Nie uważa się za artystkę. Mówi, że malowanie to po prostu jej pasja. Poświęciła mu prawie całe życie. Powiem Państwu, że zdziwiłam się widząc obrazy pani Heleny. Nie spodziewałam się, że w Janowie jest osoba potrafiąca tak wspaniale ukazać za pomocą farb martwą naturę. Gdy weszłam do „Sali kameralnej” Janowskiego Ośrodka Kultury, zewsząd otoczyły mnie obrazy kwiatów. Większe, mniejsze i te całkiem malutkie. Wszystkie kolorowe i zachwycające. Barwy wyraziste, wspaniale oddające piękno roślin. Nie znam się ani na technikach malarskich, ani na wykorzystywaniu w tym celu światła. Ale nawet taki laik jak ja, musiał dostrzec ich urok.

Moje spotkanie z twórczością pani Heleny, miało miejsce podczas otwarcia jej pierwszej wystawy. Przyszło dużo osób z janowskiego „świata kultury”, oraz inni nie związani z nim. Wszyscy z nieukrywanym podziwem przyglądali się obrazom. Wystawę można podziwiać przez cały luty i marzec. Na następne miesiące zaplanowano jeszcze dwie wystawy pani Heleny Fiut. Jedna będzie dotyczyć pejzaży a następna haftów. Wiele jej prac znajduje się w domach Janowiaków i nie tylko. Pewnie nawet większość sobie nie zdaje z tego sprawy.

 

Nie wiem czy Państwo wiecie, ale w 1995r. Krajowa Komisja Artystyczna i Etnograficzna Fundacji „Cepelia” Polska Sztuka i Rękodzieło wydała pani Helenie atest i pozwolenie na sprzedaż obrazów i wazonów. Wydanie pozwolenia jeszcze mocniej podkreśla fakt, iż twórczość ta jest na wysokim poziomie. Przedstawiam kilka zdjęć, które (mam nadzieje) w jakimś stopniu są w stanie oddać autentyczny wyraz obrazów. Serdecznie zapraszam na odwiedzanie wystawy teraźniejszej jak i tych mających ukazać się w przyszłości.

Karolina Padała

 

 

 


Dodano: 14 marca 2007 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona Ośrodka Sportu i Rekreacji "Zalew"

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(c) COPYRIGHT 2006 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI