Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

Skrócony Poradnik Przedsiębiorcy

 

Janów Lubelski - Leśny Skarbiec

 

Instytucje w Unii Europejskiej

 

 

Dodano: 15 lutego 2007 r.

 

KALENDARZ IMPREZ NA 2007 r.

 

Został już zatwierdzony, bardzo atrakcyjny, kalendarz imprez na 2007 r. Oprócz stałych imprez, do których przyzwyczaili się mieszkańcy Janowa i coraz liczniej przybywający turyści i sympatycy, w tym roku będzie kilka nowych atrakcji, jak chociażby Ogólnopolskie Spotkania Garncarskie we wrześniu. Zapraszamy do zapoznania się z programem i opisem poszczególnych imprez.

 

 

JARMARK JANOWSKI

Rynek Nowego Miasta - 3 albo 5 maja

Impreza prezentująca bogactwo kultury ludowej Ziemi Janowskiej - kapele ludowe, zespoły śpiewacze, instrumentaliści, w trakcie prowadzone są eliminacje do Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Przeprowadzane są również eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Tradycyjnego Tańca Ludowego w Rzeszowie. Imprezie towarzyszy wiosenna wystawa kwiatów i sadzonek, promowane są produkty lokalne z branży przetwórczej, rzemiosła artystycznego oraz sektora turystycznego.

Organizatorem imprezy jest Janowski Ośrodek Kultury, tel. 87-24-677. Kontakt z Dyrektorem Janowskiego Ośrodka Kultury, tel. 602-443-787.

 

III LUBELSKI RAJD WETERANÓW SZOS "RAJD PARTYZANCKI 2007"

Rynek Nowego Miasta - 15-17 czerwca

Rajd motocykli zabytkowych odbywa się na trasie Lublin -Janów Lubelski, startuje w nim od 70 do 80 maszyn -najstarsze z lat dwudziestych XX wieku. Jest to impreza organizowana przez Klub Motocykli Dawnych „Partyzant" z Janowa Lubelskiego oraz Miłośników motocykli zabytkowych Lubelszczyzny.

Strona internetowa Rajdu: www.rajdlubelski.pl

 

V GRAND PRIX WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO W SZACHACH

17 czerwca Janów Lubelski

Otwarte zawody ogólnopolskie, udział bierze 70—100 zawodników w tym mistrzowie i arcymistrzowie międzynarodowi.

Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Kulturalno – Sportowe „Pegaz” w Janowie Lubelskim, tel. (0-15) 87-17-575. Kontakt z szefem Sekcji Szachowej, tel. (0-81) 87-23-270

 

LEŚNY SKARBIEC - DNI LASÓW JANOWSKICH

Park Misztalec - 23-24 czerwca 2007

Jest to lokalne święto, organizowane cyklicznie od kilkunastu lat jako Dni Janowa, zaś w formule Leśny Skarbiec odbędzie się po raz trzeci. Celem imprezy jest promowanie walorów turystycznych Janowa Lubelskiego-„Leśnego Skarbca" i propagowanie zdrowych form spędzania wolnego czasu. Imprezie towarzyszą targi wystawiennicze, na których lokalni przedsiębiorcy prezentują swoje produkty. W czasie imprezy przewidziane są atrakcje takie jak: pokazy sokolnicze, koncerty sygnalistów, wystawa leśna czy pokaz mody ekologicznej oraz konkurs jedzenia pierogów ruskich, mecz piłkarski gmina kontra starostwo, rodzinny konkurs drwali, a dla dzieci konkurs piosenki, wiedzy o lesie oraz zawody wędkarskie.

Podczas imprezy organizowane są także koncerty gwiazd, w roku 2006 wystąpił Robert Janowski. Wręczane są także wyróżnienia „Antek Roku” (w kilku kategoriach, dla firm i osób fizycznych) za osiągnięcia w pracy społecznej, profesjonalizm oraz promocję Janowa Lubelskiego. Impreza ma charakter pikniku rodzinnego.

Organizatorem imprezy jest Janowski Ośrodek Kultury, tel. 87-24-677.Kontakt z Dyrektorem Janowskiego Ośrodka Kultury, tel. 602-443-787.

 

XIII OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY KONNE W SKOKACH PRZEZ PRZESZKODY

Hipodrom nad Zalewem Janowskim - 13-15 lipca 2007 r.

Zawody Konne w 2007 roku zostaną zorganizowane w Janowie po raz trzynasty. Jest to niewątpliwie duża atrakcja zarówno dla turystów odwiedzających nasze miasto jak też i dla okolicznych mieszkańców. W czasie zawodów przeprowadzanych jest kilkanaście konkursów w skokach przez przeszkody i pokazy koni hodowlanych. W zawodach bierze udział ok. 100 koni z 30 klubów z całej Polski. Można również nabyć ciekawe wyroby rzemiosła artystycznego (kowalstwo, plecionkarstwo, malarstwo, rymarstwo, itp.), które przy okazji imprezy licznie prezentują twórcy ludowi, pamiątkarze i rękodzielnicy.

Swoistą atrakcją dla dzieci jest także przeprowadzany konkurs „Moje zwierzątko".

W tym roku zawody będą miały rangę międzynarodową (zawody wpisane do kalendarza PZJ).

Organizatorem Zawodów jest Stowarzyszenie Kulturalno – Sportowe „Pegaz” w Janowie Lubelskim, tel. (0-15) 87-17-575. Kontakt z Prezesem Stowarzyszenia, tel. 606-466-308.

 

FESTIWAL FILMOWY „FART 2007"

Kino Jutrzenka, Park Misztalec - 23-29 lipca 2007 r.

Festiwal filmowy odbędzie się już po raz trzeci, gromadząc znów w Janowie Lubelskim wszystkich miłośników dobrego kina. Podczas 6 dni trwania imprezy przedstawiane są zarówno najnowsze tendencje światowej kinematografii, jak również kino offowe dla koneserów i dobre kino dla dzieci. Projekcje odbywają się w ciągu dnia w kinie „Jutrzenka", zaś wieczory i późne godziny nocne to kino w plenerze, dostępne dla bardzo szerokiej rzeszy widzów (wstęp wolny). Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Doświadczenia lat ubiegłych pokazują, iż kino plenerowe cieszy się znakomitą frekwencją. Dodatkową atrakcją festiwalu są spotkania z gwiazdami kina i telewizji, wieczory kabaretowe oraz koncerty. Każda gwiazda filmowa odwiedzająca Janów Lubelski w czasie festiwalu sadzi swoje drzewo w „Galerii Janów" oraz pozostawia odcisk swojej dłoni.

Organizatorem imprezy jest Janowski Ośrodek Kultury, tel. 87-24-677.Kontakt z Dyrektorem Janowskiego Ośrodka Kultury, tel. 602-443-787.

Strona internetowa FART-u: www.fartfilm.janowlubelski.pl

 

FESTIWAL KASZY „GRYCZAKI 2007"

Rynek Nowego Miasta - 11-12 sierpnia 2007 r.

Festiwal Kaszy jest imprezą o charakterze promocyjne -wystawienniczym, służącą prezentacji produktu regionalnego i ekologicznego. Motywem przewodnim jest kasza, jako symbol tradycyjnego, polskiego produktu o wysokich walorach odżywczych i zdrowotnych. Impreza ta to festyn rodzinny, podczas którego przeprowadzane są pokazy i konkursy kulinarne, konkursy etnologiczne - na Chrzanowym Liściu (ubijanie masła w tradycyjnych drewnianych maślnicach), ubijanie kaszy w stępie, mielenie na żarnach, odbywa się mnóstwo degustacji, bity jest rekord Guinnessa na najdłuższą Białą Kaszankę Janowską, występują zespoły folkowe z polski i zagranicy (Ukraina) zaś w oprawie imprezy swe wyroby prezentują twórcy ludowi z całej Lubelszczyzny oraz Janowy z projektu 4xJanów. Atutem są również wizyty znanych osób, które przygotowują w trakcie imprezy smaczne potrawy, własnego autorstwa. Gościliśmy już m.in.: Macieja Kuronia, Bożenę Dykiel, Karola Okrasę, Leszka Grykę.

W roku 2006 odbyła się po raz pierwszy Lubelska Wystawa Certyfikowanych Produktów Ekologicznych pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego przy silnym wsparciu organizacyjnym i finansowym Urzędu Marszałkowskiego, w tym roku II Lubelska Wystawa Certyfikowanych Produktów Ekologicznych.

Organizatorem imprezy jest Janowski Ośrodek Kultury, tel. 87-24-677.Kontakt z Dyrektorem Janowskiego Ośrodka Kultury, tel. 602-443-787.

 

MISTRZOSTWA POLSKI W SKOKACH I UJEŻDŻANIU.

VII MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO W GRZYBOBRANIU.

Hipodrom nad Zalewem Janowskim - 1-2 września 2007 r.

Impreza promująca Lasy Janowskie, połączona z zawodami konnymi w skokach i ujeżdżaniu o randze wojewódzkiej. Grzybobranie gromadzi miłośników zbierania grzybów, ma charakter konkursowy, wybierany jest najlepszy grzybiarz za ilość zebranych grzybów oraz za największy okaz. W zawodach w zbieraniu grzybów mogą brać udział mieszkańcy województwa, bez względu na wiek i płeć. Imprezę kończy wspólna zabawa przy ognisku. Organizatorem imprezy jest Janowski Ośrodek Kultury, tel. 87-24-677. Kontakt z Dyrektorem Janowskiego Ośrodka Kultury, tel. 602-443-787.

 

V NOCNY MARATON SZACHOWY

Janów Lubelski - 29 września 2007 r.

Do udziału w nocnym maratonie w szachach błyskawicznych P-5 zapraszamy wszystkich pasjonatów szachowych. Swoje umiejętności będzie można sprawdzić grając z najlepszymi zawodnikami. W ubiegłorocznym maratonie wzięło udział trzech arcymistrzów - Kamil Mitoń z Płocka, Nazar Firman i Andrey Maksymenko ze Lwowa i dziewięciu mistrzów.

Organizatorem Maratonu jest Stowarzyszenie Kulturalno – Sportowe „Pegaz” w Janowie Lubelskim, tel. (0-15) 87-17-575. Kontakt z szefem Sekcji Szachowej, tel. (0-81) 87-23-270

 

OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIA GARNCARSKIE

Janów Lubelski – wrzesień 2007 r.

Impreza pomyślana jest jako swoista promocja garncarstwa i jego tradycji. Dotyczy to zwłaszcza tradycji garncarstwa łążkowskiego (Łążek Garncarski koło Janowa Lubelskiego) i pielęgnowania jej przez przekazywanie wiedzy i umiejętności młodym pokoleniom. W „Spotkaniach" zaplanowany jest udział 20 garncarzy z terenu całej Polski, prezentujących różne ośrodki garncarstwa, różne metody wyrabiania i zdobienia ceramiki. Zaproszeni też zostaną zaprzyjaźnieni z Muzeum Regionalnym w Janowie Lubelskim rzemieślnicy z Ukrainy, Węgier i Litwy uczestniczący dotychczas w innych imprezach plenerowych organizowanych na terenie Janowa Lubelskiego. Wspólne spotkania garncarzy pozwolą na wymianę doświadczeń i wiedzy dotyczącej tego rzemiosła a warsztaty dla dzieci i młodzieży szkolnej organizowane w pracowni w Łążku Garncarskim będą doskonałą okazją do przekazania tej wiedzy młodszym uczestnikom Spotkań.

Organizatorem „Spotkań” jest Muzeum Regionalne w Janowie Lubelskim tel. (0-15) 87-24-679. Kontakt z Dyrektorem Muzeum Regionalnego - tel. 507-081-346.

 

MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW W ZAPASACH - STYL KLASYCZNY

Hala Sportowa przy Szkole Podstawowej -6-7 października 2007 r.

W Mistrzostwach startować będzie cała czołówka krajowa z medalistami Mistrzostw Świata i Europy. Zawody są kwalifikacją do kadry narodowej na Igrzyska Olimpijskie Pekin 2008.

Walki finałowe o złoty medal zostaną rozegrane na Rynku Starego Miasta.

Organizatorem jest Janowski Ludowy Klub Sportowy „Olimp”. Osoba do kontaktu: Tadeusz Kuśmierczyk, tel. 602-252-912.

 

 


Dodano: 15 lutego 2007 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona Ośrodka Sportu i Rekreacji "Zalew"

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(c) COPYRIGHT 2006 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI