Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

Skrócony Poradnik Przedsiębiorcy

 

Janów Lubelski - Leśny Skarbiec

 

Instytucje w Unii Europejskiej

 

 

Dodano: 9 lutego 2007 r.

 

HISTORIA POD TYTUŁEM NEWSWEEK

 

Już w marcu w Muzeum Regionalnym w Janowie Lubelskim zagości wystawa fotograficzna „Historia pod tytułem Newsweek” - 70 lat historii świata widzianego oczyma dziennikarzy i fotoreporterów Newsweeka. Jej premiera miała miejsce w Warszawie we wrześniu 2002 r. w rocznicę obecności tygodnika na polskim rynku prasowym. Na świecie Newsweek znany jest od 1933 r. i cieszy się opinią bardzo obiektywnego tygodnika. Na przestrzeni ponad siedemdziesięciu lat jago dziennikarze i fotoreporterzy śledzili wszelkie wydarzenia międzynarodowe, również te w naszym kraju.

Wystawa jest przeglądem historycznych wydarzeń i zjawisk, które stały się tematami okładek (cover stories) Newsweeka. Wybór obejmuje blisko 70 tematów i ponad 300 zdjęć z lat 1933-2001. Uwzględniono nie tylko problematykę polityczną, ale także społeczną i kulturalną. Na wystawie znajdują się plansze poświęcone zarówno podbojom Hitlera czy wojnie w Wietnamie jak i upowszechnianiu się tabletki antykoncepcyjnej oraz karierze Beatlesów. Oprócz podpisów pod fotografiami, każdy wątek opatrzony został krótkim komentarzem, objaśniającym tło wydarzenia zgodnie z duchem towarzyszącego mu artykułu.

Ekspozycja łączy w sobie walor edukacyjny i źródłowy – widz ogląda historię nie z naukowego dystansu, lecz oczami ówczesnych dziennikarzy, na gorąco relacjonujących wydarzenia. Wystawa ukazuje ponadto amerykańską perspektywę widzenia dziejów, w której np. szczególną uwagę poświęca się sytuacji na Dalekim Wschodzie.

W doborze materiału uwzględniony został również temat Polski w oczach reporterów Newsweek’a. Na pierwszej okładce międzynarodowego Newsweeka znalazły się takie wydarzenia jak choćby pierwsza pielgrzymka Papieża Jana Pawła II do Polski (1979), wprowadzenie Stanu Wojennego (1981), nagroda Nobla dla Lecha Wałęsy (1983).

Wystawa „Historia pod tytułem Newsweek” prezentowana była z sukcesami w wielu ośrodkach kulturalnych Polski.

Czas trwania wystawy od 1 marca do 6 kwietnia 2007 r. Wystawa jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 do 14:00, a także w sobotę i niedzielę 17 i 18 oraz 24 i 25 marca w godz. od 12:00 do 16:00. Cena biletu: 3 zł. Zapraszamy!

Tekst: PW i BN

 Tutaj kalendarz wystaw i imprez na 2007 r.


Dodano: 9 lutego 2007 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona Ośrodka Sportu i Rekreacji "Zalew"

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(c) COPYRIGHT 2006 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI