Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

Skrócony Poradnik Przedsiębiorcy

 

Janów Lubelski - Leśny Skarbiec

 

Instytucje w Unii Europejskiej

 

 

Dodano: 3 lutego 2007 r.

 

PODSUMOWANIE I RUNDY LIGI GMINNEJ

Dziewiątą kolejką zakończyła się pierwsza runda rozgrywek Ligi Gminnej w Halowej Piłce Nożnej 5-osobowej i chociaż nie brakło emocji to obyło się bez większych niespodzianek. Jest jednak okazja do przedstawienia historii powstania turnieju i jego podsumowania na półmetku.

Pomysł zorganizowania rozgrywek w halowej w piłce nożnej podsunął burmistrz Krzysztof Kołtyś. Jak się okazało, była to bardzo udana propozycja ponieważ w krótkim czasie zainteresowanie i chęć uczestnictwa przerosły zdecydowanie oczekiwania i plany organizatorów. Przygotowaniem rozgrywek zajął się z dużym zaangażowaniem kierownik hali sportowej mgr Ryszard Majkowski. Po wykonaniu niezbędnych czynności organizacyjnych i przyjęciu zgłoszeń poszczególnych zespołów odbyło się spotkanie kierowników drużyn.

Na tym spotkaniu zapoznano wszystkich z regulaminem i przepisami gry, dokonano drobnych korekt, rozlosowano numery dla poszczególnych drużyn i na tej podstawie został ustalony terminarz spotkań.

27 listopada 2006 roku ruszyła I Edycja Amatorskiej Halowej Ligi Gminnej w Piłce Nożnej Pięcioosobowej o Puchar Burmistrza Janowa Lubelskiego Krzysztofa Kołtysia.

W lidze startuje 10 drużyn 12 osobowych. Liga jest rozgrywana systemem każdy z każdym na zasadzie mecz i rewanż w wyniku czego będą rozegrane dwie rundy. W każdej rundzie rozegranych będzie 9 kolejek po pięć spotkań, w sumie będzie ich aż 90, więc zakończenie ligi na początku kwietnia.

Zespoły uczestniczące w lidze reprezentują naprawdę wysoki poziom sportowy, a przede wszystkim niesamowite zaangażowanie w grę, poparte indywidualnymi, bardzo wysokiej klasy umiejętnościami i zagrywkami piłkarskimi oraz niespotykaną ambicją osobistą. Poszczególne mecze, nie tylko stoją na dobrym sportowym piłkarskim poziomie, ale przede wszystkim, przynoszą bardzo wiele emocji i wrażeń, które są bardzo spontanicznie odbierane przez licznych fanów i kibiców.

Liga od początku wzbudzała wśród kibiców janowskich bardzo duże zainteresowanie. Na mecze przychodzi średnio od 100 do 200 kibiców, a na spotkaniach „na szczycie” jest ich jeszcze więcej. Również telewizja kablowa DIANA ze Stalowej Woli w swoich programach informacyjnych i sportowych na bieżąco podaje informację z ligi, a o rozgrywkach pisze również redakcja Sportexspressu.

Gminna Liga w Halowej Piłce Nożnej to nie tylko okazja do aktywnego spędzenia czasu, ale również do spotkań i rozmów. Nie mniejsze emocje jak na boisku, można zaobserwować na trybunach, gdzie coraz częściej pojawiają się nie tylko mężczyźni, ale również kobiety i dzieci.

Entuzjastom i kibicom, przychodzącym oglądać rozgrywki należą się wielkie słowa uznania za bardzo kulturalny i sportowy doping wszystkim drużynom oraz kibicowanie i wspieranie duchowe poszczególnych zawodników.

Liga nie odbyłaby się bez objęcia jej patronatem przez Burmistrza Janowa Lubelskiego Pana Krzysztofa Kołtysia. Szczególne podziękowania i słowa uznania należą się również organizatorom i sędziom rozgrywek, a więc panom: Andrzejowi i Ryszardowi Majkowskim oraz Radosławowi Szymańskiemu.

Po pierwszej rundzie na czele tabeli ,po "rzucie na taśmę", znajduje się drużyna TEAM CAPRI, która zdobyła 22 punkty. Z taką samą ilością punktów zajmują drugie miejsce POGROMCY, a trzecie miejsce KABARET STARSZYCH PANÓW dzięki dobrym wynikom w dwóch ostatnich meczach z 21 pkt. Najlepsi strzelcy to Dariusz Brytan - 38 zdobytych bramek (KSP) i Sylwester Stręciwilk - 18 bramek (Pogromcy). Najlepszym bramkarzem jest Jan Biały (Strażak) - 16 bramek wpuszczonych.

Zapraszamy na mecze, które są rozgrywane w każdy poniedziałek i piątek od godziny 19:00 (trzy spotkania w poniedziałki i dwa w piątki) w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Janowie Lubelskim, przy ul ks. Skorupki. Wstęp wolny!

Zobacz tabelę

  Zobacz prezentację drużyn w galerii

Zobacz więcej w statystykach spotkań "mecz po meczu"

Tekst: MW
Foto: RM

 

Dodano: 3 lutego 2007 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona Ośrodka Sportu i Rekreacji "Zalew"

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(c) COPYRIGHT 2006 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI