Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

Skrócony Poradnik Przedsiębiorcy

 

Janów Lubelski - Leśny Skarbiec

 

Instytucje w Unii Europejskiej

 

 

Dodano: 2 lutego 2007 r.

 

MŁODZIEŻOWA GRUPA WARSZTATÓW PLASTYCZNYCH

 

Prezentowana w styczniu 2007 r. w „Sali kameralnej" Janowskiego Ośrodka Kultury wystawa, to owoc prac uczniów grupy młodzieżowej warsztatów plastycznych prowadzonej pod przewodnictwem inspektora ds. plastyki-Pana Leszka Waberskiego. Zaprezentowane prace zostały wybrane spośród tych, które powstały na przestrzeni ostatnich 3 lat. Przedstawiały dorobek najbardziej uzdolnionej młodzieży. Na wystawie można było również zobaczyć prace wykonane ołówkiem i węglem, a także obrazki powstałe w technice suchej pasteli. Podczas rozmowy z Panem Waberskim usłyszałam, że na szczególną uwagę zasługują prace na ciemnoszarym papierze ukazujące martwą naturę poprzez modelunek światłocieniowy wyrażony białą kredką w partiach światła i ołówkiem lub węglem w partiach cienia, co daje niepowtarzalny efekt.

Wśród tej grupy znalazły się też 2 rysunki Damiana Rogalskiego, ówczesnego ucznia 6 klasy Szkoły Podstawowej w Aleksandrówce, który poziomem swoich prac zaskakuje i zdumiewa. Jego podejście do zagadnień twórczych nie ma nic w sobie z dziecięcej spontaniczności tak charakterystycznej dla tej grupy wiekowej.

Możemy również zobaczyć prace Joanny Stodulskiej, która obecnie już studiuje na ASP w Krakowie. Najwięcej, jeżeli chodzi o ilość prac zaprezentowała Agnieszka Szopa. Jej twórczość zdradza niemały talent i stwarza duże szanse dostania się na uczelnię plastyczną.

Zajęcia plastyczne dla grupy młodzieżowej odbywają się w poniedziałki i czwartki od 14:00 do 17:00 i mogą na nie uczęszczać licealiści i gimnazjaliści. Również dzieci ze szkół podstawowych mogą uczęszczać na warsztaty plastyczne, gdzie w miłej i nie stresującej atmosferze, mogą rysować, lepić z gliny, malować i poznawać różne techniki graficzne. Zajęcia dla tej grupy odbywają się we wtorki, środy i piątki od 13:00do 17:00.

Tekst: KP.

 

Dodano: 2 lutego 2007 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona Ośrodka Sportu i Rekreacji "Zalew"

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(c) COPYRIGHT 2006 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI