Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego

 


 

 

 

Zbiór druków do pobrania

 

Zbiór ogłoszeń i zarządzeń

 

Wykaz telefonów w Urzędzie Miejskim

 

Skrócony Poradnik Przedsiębiorcy

 

Janów Lubelski - Leśny Skarbiec

 

Instytucje w Unii Europejskiej

 

 

Dodano: 31 stycznia 2007 r.

 

SPOTKANIE NA SZCZYCIE

 

18 stycznia 2007 roku odbyło się spotkanie władz samorządowych powiatu i gminy z prezesem firmy Komas Sp. z o.o. Panem Jukka Somppi. Inicjatorem spotkania był przewodniczący Rady Powiatu Pan Józef Wieleba.

Tematyka tego spotkania dotyczyła dostosowania profilu naszego szkolnictwa zawodowego do potrzeb kadrowych firmy Komas (dawna Fabryka Maszyn).

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Tomasz Kaproń przedstawił możliwości urzędu w prowadzeniu kursów i szkoleń dla przyszły pracowników Komas. Oferta jest obszerna z możliwością dostosowania szkoleń pod konkretne potrzeby firm. Dyrektor ZSZ Mariusz Wieleba zgłosił gotowość do uruchomienia nauki w nowych zawodach. Burmistrz Janowa naświetlił wizje rozwoju miasta, poprzez powołanie Podstrefy Ekonomicznej i korzyści z niej płynące. Jak wspomniał Poseł Jerzy Bielecki atrakcyjność inwestowania w Janowie wzrastać będzie z postępami w budowie drogi ekspresowej z północy kraju na południe Europy. Droga ta krzyżuje się z droga krajową nr 74 na terenie Janowa Lubelskiego. Przedstawione propozycje spotkały się z uznaniem ze strony prezesa Jukka Somppi. Szczególnie uruchomienie nowych kierunków kształcenia ZSZ napotkało na znaczne zainteresowanie.

Wyznaczono przedstawicieli z Komas do współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy jak również do sprecyzowania zapotrzebowania na nowe kadry w firmie. Zespół wypracuje sposoby współpracy udostępnienia urządzeń w firmie do celów szkoleniowych. Nawet propozycja Józefa Wieleby o wprowadzenie stypendiów fundowanych przez Komas dla uczniów w szkole, którzy podejmą prace w firmie fundującej takie stypendia. Oczywiście niezbędne jest wypracowanie odpowiednich zapewnień przez stypendystów, ale jest to sprawa do uzgodnienia. Prezes Jukka Somppi przedstawił kierunki rozwoju firmy. Miesiąc temu zmienił się właściciel firmy Komas. Nowym właścicielem pakietu większościowego firmy została grupa kapitałowa pod nazwą KATMAN. Przypuszcza się, że dotychczasowy kierunek rozwoju janowskiej firmy zostanie utrzymany. Będzie następował wzrost produkcji średnio około 35% rocznie. Wzrost uzyskiwany będzie przez wprowadzenie większej specjalizacji produkcji z ograniczeniem rozwoju niektórych zawodów. Zatrudnienie również będzie wzrastać. Najważniejszym warunkiem wzrostu jest poprawa jakości wykonywanych robót oraz etyka pracy, która niestety nie jest obecnie mocną stroną firmy na terenie Janowa Lubelskiego. Najkrótsza charakterystyka zawodów przyszłościowych to: obsługa maszyn sterowanych numerycznie z umiejętnością ich programowania oraz rozwój prac spawalniczych obsługi maszyn do ciecia i gięcia. W najbliższym okresie firma zainwestuje około 5 min na terenie przedsiębiorstwa. W planach jest również uruchomienie nowej malarni do malowania farbami proszkowymi. Powoli odchodzić się będzie od wykonywania podzespołów na rzecz montażu zespołów, a w przyszłości nawet gotowych urządzeń.

Po zakończeniu spotkania wszyscy uczestnicy odnieśli wrażenie, iż było ono niezbędne. Józef Wieleba wspomniał, że podobne spotkania powinny odbywać się z przedstawicielami Caterpillara oraz przedstawicielami branży krawieckiej na terenie Janowa Lubelskiego systematycznie, gdyż jak się okazuje w naszym mieście funkcjonuje kilka zakładów szwalniczych średniej wielkości.

Tekst: J. M.

 

Dodano: 31 stycznia 2007 r.

 


Pogoda dla Janowa Lubelskiego na dzisiaj

Plan miasta w szczegółach

Zbiór wszelkich informacji turystycznych

Wykaz placówek zdrowia - przychodnie, apteki i inne..

Rozkład jazdy autobusów, busów - wykaz stacji paliw i usług

Opis ścieżek rowerowych w okolicy Janowa Lub.

Obejrzyj nasze fotoreportaże z różnych imprez

 

Wszystkie wydania GJ w wersji elektonicznej

 

Wszystko o gminnej lidze piłki halowej, tabele, wyniki itp.


Strona Ośrodka Sportu i Rekreacji "Zalew"

 

Strona Festiwalu Filmowego FARTUrząd Miejski, ul. Jana Zamoyskiego 59, 23-300 Janów Lubelski,  tel: +48 15 87-24-330, fax: +48 15 87-24-670. e-mail: janowlub_m@woi.lublin.pl

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Opera, wymagana rozdzielczość obrazu min. 1024 x 768

(c) COPYRIGHT 2006 URZĄD MIEJSKI JANÓW LUBELSKI